Poker w filmie

Poker w filmie

Akcja tego fenomenalnego filmu toczy się w latach 60-tych XXI wieku. W czasie, kiedy oficerowie: Fergie Howard i Beau Gilliam grają na pokładzie swojego okrętu “El Mira” w pokera, dochodzi do nich ogłoszenie oznajmujące, że “Operacja Honeymoon” została wykonana ze sporym sukcesem. Wszystko to dzięki maszynie o imieniu Max, który potrafi dokładnie podać, gdzie i kiedy wyląduje wystrzelony pocisk, gdy już opuści lufę działa. Ta informacja sprawia, że Fergie wpada na pomysł, jak w prosty i szybki sposób zarobić kupę kasy. Pyta znajomego naukowca, Jasona Elderidge’a, czy Max jest w stanie określić, gdzie dokładnie zatrzyma się kulka w popularnej ruletce.

Odpowiedź wprawia ją w ogromne zadowolenie. Gdy statek zatrzymuje się w weneckim porcie, Fergie, Beau i Jason wprowadzają się do drogiego, pobliskiego hotelu i planują swój cwany skok na kasyno. Cała trójka wkrótce łapie się na tym, że osiągniecie milionów może nie być wcale takie banalne, jak się wcześniej wydawało, ponieważ w tym samym hotelu, ledwie dwa piętra nad nimi zatrzymał się ich szef, admirał Fitch. Co będzie, jeśli admirał odkryje, co planują jego pracownicy? Jak można się domyślić, znajdą się oni w bardzo ciekawych tarapatach.

Omawiany tutaj film został wyreżyserowany przez Richarda Thorpe`a w 1961 roku. Grają w nim takie gwiazdy jak Ben Aster, Jim Hutton czy niesamowita w swojej roli, Paula Prentiss. Najsilniej działającym na wyobraźnię nazwiskiem jest jednak Steve McQueen, który nie tylko kobiety potrafi zaczarować swoim urokiem. Mimo upływu lat film ten cały czas cieszy się uznaniem wśród wielu światowej klasy reżyserów a filmowa scena gry w pokera nakręcona jest po prostu genialnie.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *