Zasady gry w pokera

Zasady gry w pokera

W pokera gra się talią 52 kart, która może być dodatkowo wzbogacona o jokera, który w pokerze może zastąpić dowolną kartę. Poker składa się z rozdań, w których gracze licytują między sobą. Jedni dokonują licytacji wyłącznie w celu zmylenia pozostałych zawodników, a inni obstawiają rzeczywiście dlatego, że mają mocny układ kart. Po dokonaniu licytacji pula wygranej zwiększa się, która na koniec gry zostanie zgarnięta przez osobą, która wygra.Każda gra w pokera bez względu na to, czy toczona jest ona przez kasyno internetowe czy stacjonarne zaczyna się od wręczenia graczom kart do ręki. W pokerze Texas Holdem gracz do ręki otrzymują tylko dwie karty, a na stole wykładane są tzw. karty odkryte, z jakich może korzystać każdy zawodnik.

Miejsce jakie zajmowane jest przez gracza jest niezmiernie istotnie, ponieważ od niego będzie zależeć strategia gry oraz możliwość podjęcia określonych kroków. Gracz siedzący tuż na lewo od dealera dokonuje zakłady w ciemno, gracz siedzący na lewo od niego, również obstawia, jednakże kwota jego zakładu jest zdecydowanie większa.

Do opcji wykorzystywanych przez graczy zaliczają się:

  • check (czekam) – przeczekanie do następnego rozdania
  • bet (zagrywam) – wniesienie pierwszego zakładu
  • raise (przebijam) – przebicie wartości postawionych zakładów
  • call (sprawdzam) – dopłacenie w celu wyrównania wartości zakładu
  • fold (pas) – spasowanie, czyli zrezygnowanie z dalszej gry

Gra w pokera zostanie zakończona, dopiero wtedy kiedy gracze nie będą dalej obstawiać i nie będą żądać dalszego wymieniania kart. Jeśli pozostało dwóch graczy wykładają oni karty na stół w celu wybrania posiadacza najmocniejszego układu, ten kto ma najlepszy wygrywa i zagrania pulę zebraną w ciągu całej gry.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *